Zachowanie czystości w samochodzie, powinno być dla nas priorytetem. Częste użytkowanie auta powoduje, że na każdym z jego elementów wewnątrz osiada kurz i inne zanieczyszczenia. Do wyczyszczenia deski rozdzielczej i elementów plastikowych wystarczy ściereczka i preparat (nawet ten dostępny w każdym sklepie). Problem pojawia się w przypadku prania elementów materiałowych.

Często porównuje się pranie tapicerki samochodowej do mebli tapicerowanych w domu.

Możemy się bardzo rozczarować, ponieważ wypranie tapicerki samochodowej jest znacznie bardziej skomplikowane.

Dlaczego?

Łatwość dostania się do wszystkich elementów tapicerki samochodowej jest bardzo trudne i wymaga nie lada gimnastyki.

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto podjąć się samodzielnego prania tapicerki, ponieważ jest to uzależnione od kilku czynników.

Ograniczenia czasowe
Nie da się ukryć, że kompleksowe czyszczenie tapicerki jest czasochłonne. Nie mając możliwości na poświęcenie co najmniej kilku godzin wciągu dnia, nie warto rozpoczynać prac związanych z praniem.

Brak środków czyszczących
Fotele pasażera, kierowcy oraz podłoga są najbardziej zabrudzone. Plamy po napojach, żywności, błocie itp., szczególnie te zaschnięte to dość problematyczni przeciwnicy. Zwykłe środki dostępne w sklepach jedynie powierzchownie rozpuszczają plamę. Zadowolenie z efektu może okazać się krótkotrwałe. Zabrudzenia, które nie zostały usunięte również z głębszej warstwy, ujawnią się w postaci nieprzyjemnego zapachu.

Obecnie, większość samochodów wyposażona jest w skórzane fotele. Ich czyszczenie znacznie odbiega od tych materiałowych, dlatego wymagane są również inne środki czystości. Pozbycie się zanieczyszczeń na skórzanych powierzchniach wymaga szczególnej ostrożności. Wykorzystanie nieodpowiedniego specyfiku grozi między innymi odbarwieniem się materiału.

Brak sprzętu piorącego
Wypranie tapicerki bez profesjonalnego odkurzacza piorącego jest możliwe, jednak jego efekt nie do końca będzie zadowalający.

Pierwszą wadą takiego prania jest bardzo długi czas schnięcia wypranych powierzchni. Przeciąg i słońce to jedyna możliwość wysuszenia środka samochodu, niestety może to grozić pozostawieniem widocznych na tapicerce śladów. Jako kolejną wadę można również przytoczyć wspomniany wyżej nieprzyjemny zapach spowodowanym pozostawionym brudem w głębszej warstwie materiału.

Jako profesjonaliści dokładnie wiemy jakich środków użyć by Państwa samochód doskonale pachniał i był perfekcyjnie wyczyszczony. Posiadamy sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie wydobyć głębokie zabrudzenia i dostać się nawet w bardzo trudne dostępne miejsca.

Nasz facebook

Nasz facebook

Nasz Instagram